افتتاحیه پروژه های خط سرنگ از پیش پرشده(پریفیلد) و بهسازی بزرگ ترین سایت تولید آمپول کشور در شرکت داروسازی کاسپین تامین

date: 
1402/02/20
Image: 

افتتاحیه پروژه های خط سرنگ از پیش پرشده(پریفیلد) و بهسازی بزرگ ترین سایت تولید آمپول کشور در روز چهارشنبه تاریخ 1402/02/20 با حضور آقای مهندس ابراهیم بازیان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، آقای دکتر منصور نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو)، آقای دکتر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس روزبه رسولی مدیرعامل شرکت داروسازی کاسپین تامین، هیئت مدیره شرکت، جمعی از مدیران شرکت و مدیران استانی و خبرگزاری ها در محل کارخانه واقع در محل شهرصنعتی رشت برگزار گردید. این پروژه با هدف بهبود خطوط تولید با تمرکز بر صادرات و افزایش ظرفیت به همراه خط جدید سرنگ از پیش پرشده(پریفیلد) افتتاح گردید.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در زمان افتتاحیه اظهار نمودند: موضوع دارو یکی از بحث های مهم و نیاز ضروری و اجتناب ناپذیر کشور است و صنعت داروسازی به دلیل ارتباط با سلامت آحاد مردم نیازمند نگاه استراتژیک می باشد.
آقای مهندس ابراهیم بازیان با بیان اینکه صنعت دارو نیاز جدی به توسعه، نوسازی و بهسازی دارد، افزود: واحد‌های تولیدی دارویی ما جهت بالابردن سطح بهره وری خود، نیازمند توسعه خطوط و روزآمد کردن هستند.
مدیر عامل شستا در ادامه با بیان اینکه برای تامین داروی مصرفی شهروندان می بایستی حمایت مسئولین محلی، منطقه ای و ملی را در حوزه سرمایه‌گذاری داشته باشیم تصریح نمودند: استان گیلان و شهر رشت به جهت دارا بودن واحد‌های فعال دارویی در بخش های «خصوصی و دولتی» و ظرفیت خوبی که در این خصوص وجود دارد، به عنوان قطب دارویی در کشور مورد توجه مسئولین استانی و کشوری می باشد.
جناب آقای مهندس بازیان با بیان اینکه پروژه مذکور که به لحاظ برخی مشکلات در تکمیل پروژه بعد از مدت مدیدی وارد فرایند تولید و بهره برداری قرارگرفته است، ادامه داد: امیدواریم با توجه به ظرفیت های خوبی که واحد‌های تولیدی ما در بخش دارو دارند، خصوصا شرکت داروسازی کاسپین تامین که ۳۰ درصد نیاز آمپول کشور را تامین می کند می بایستی توجه ویژه ای به توسعه محصول، توسعه بازار و صادرات دارو داشته باشد.
مدیر عامل شستا همچنین با بیان اینکه ما در صنعت دارویی کشور فرصت های خوبی در منطقه داریم ادامه دادند: با توجه به شعار چند سال اخیر مقام معظم رهبری و توجه ایشان به رشد تولید، صنعت دارویی ما نیازمند سرمایه گذاری و توجه به توسعه تولید دانش بنیان دارد، که امیدواریم با همدلی و همکاری، تولید این صنعت که امنیت و سلامت جامعه را تضمین می کند را زنده نگه داریم.
آقای دکتر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در این افتتاحیه ضمن قدردانی از عملکرد مدیران سنوات گذشته و حال شرکت داروسازی کاسپین تامین در پیشبرد اهداف دارویی کشور بیان داشتند ظرفیت های دارویی استان بالا بوده و این استان می تواند به قطب دارویی کشور تبدیل شود. همچنین ایشان ضمن برآورد زیرساخت های شرکت داروسازی کاسپین تامین به مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پیشنهاد نمودند آن شرکت سرمایه گذاری های لازم را جهت احداث خطوط سرم در شرکت داروسازی کاسپین تامین داشته باشند.
آقای دکتر منصور نکویی نیا مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) نیز در مراسم افتتاحیه اظهار داشتند: شرکت های مجموعه تیپیکو با رویکردهای نوآورانه و بکار گیری دانش و فناوری روز دنیا و سرمایه انسانی شایسته، جهت تامین داروی با کیفیت و در دسترس آحاد جامعه در تلاش هستند.
در این رویداد آقای دکتر نکویی نیا با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد تولید دارو در داخل کشور تامین می شود افزودند: شرکت دانش بنیان تحقیقاتی، مهندسی «توفیق دارو» که در زمینه تحقیق و توسعه داروهای با ارزش افزوده بالا فعالیت می نماید می تواند شریک مناسبی برای مشارکت و هم افزایی با سایر شرکت های زیرمجموعه تیپیکو از جمله شرکت داروسازی کاسپین تامین باشد.
ایشان در ادامه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رشد تولید و تولید دانش بنیان بیان نمودند: به یاری خدا و با همت جامعه نخبگان و مجموعه بزرگ نخبه علمی که در اختیار داریم با تعامل و همفکری شرکت توفیق دارو در صدد بهینه سازی روش های تولید و فناوری های نوین هستیم و ظرفیت افزایش تولید و صادرات به کشورهای دیگر را مورد نظر قرار داده ایم و با بالا بردن ظرفیت تولید محصولات دارویی با کیفیت و ارزش افزوده بالا و نیز با آوردن دستگاه های جدید و به روز دنیا می توانیم گام مهمی در عرضه محصولات دارویی و صادرات آنها به بازارهای جهانی داشته باشیم.
آقای مهندس روزبه رسولی مدیرعامل شرکت داروسازی کاسپین تامین نیز در این برنامه بیان نمودند: این پروژه براساس استاندارد روز جهانی و توسط طراحان مطرح جهانی طراحی شده و چند سال این پروژه متوقف شده بود که در دوران این دولت نهایی گردید.
آقای مهندس روزبه رسولی افزودند: برآورد سرمایه گذاری به روز این پروژه به هزینه امروز مبلغ 17/5 میلیون یورو است و نکته مورد توجه این است که چون خطوط به بهره برداری نمی رسید سرمایه ملی کشور قابل برداشت نبود و باتوجه به نهایی شدن فرایند مربوطه، این شرکت طی سال گذشته مورد تقدیر وزارت بهداشت قرار گرفت.
آقای مهندس رسولی با بیان اینکه این مبلغ بدون احتساب زیرساخت های نظیر زمین کارخانه ، تاسیسات ، سیستم برق و ...که از قبل وجود داشته، می باشد تصریح نمودند: این پروژه، افتتاح و بهره برداری از یک خط سرنگ از پیش پرشده «پریفیلد » با ظرفیت سالانه ۱۰ میلیون عدد سرنگ، بوده و در کنار آن بهسازی خطوط تزریقی محصولات کم حجم به عنوان بزرگترین سایت در سطح کشور مطرح می باشد و فضای پروژه ۲۲۰۰ متر مربع اتاق تمیز دارویی می باشد و ۳۰درصد آمپول کشور را تامین می نماید.
ایشان با بیان اینکه ظرفیت تولید سال گذشته این کارخانه بیش از ۲۴۰ میلیون عدد آمپول بوده است، بیان نمودند: با توجه به شبانه روزی شدن خطوط و نیاز کشور، ظرفیت تولید آمپول آن قابل افزایش است. همچنین ایشان با بیان اینکه هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر در شرکت داروسازی کاسپین تامین مشغول به فعالیت هستند، بیان داشتند: امیدواریم با همت همکاران، افق های خوبی در زمینه صادرات دارو در حوزه خلیج فارس و کشورهای همسایه داشته باشیم.

button

CONTACT US:

Head Office:
Address: No.1, Beastoon Ave., Dr. Fatemi Sq., Tehran1431663135 Iran
Tel: (+98 21)-889 65323
Fax: (+98 21)-889 57056
Factory:
Address: Caspian tamin Pharmaceutical Co., Entrance 1, Rasht Industrial Zone, Rasht, Guilan, Iran
Tel: (+98 131) 338-2511- 8
Fax: (+98 131) 338 – 2517